Sandomierz

http://www.abcgps.pl

Na turystycznej mapie Polski poczesne miejsce zajmuje Sandomierz. I nie bez przyczyny.

Malownicze miasto położone w województwie świętokrzyskim od lat przyciąga tysiące odwiedzających. Bogata baza noclegowo-rekreacyjna, zabytki i bajkowa okolica sprawiają, że to doskonałe miejsce na weekendowy wyjazd integracyjny.

Co warto tu zobaczyć? Z pewnością unikatową Podziemną Trasę Turystyczną, czyli system piwnic, które sięgają nawet do 12 metrów wgłąb ziemi, XIV wieczną gotycką katedrę i zamek, który został niemal całkowicie zniszczony podczas Potopu Szwedzkiego (do dzisiaj zachowało się tylko jedno skrzydło). Niezapomniane widoki daje także rejs po Wiśle, w którego czasie można obejrzeć panoramę całego miasta – do dyspozycji jest kilka statków, w tym jeden stylizowany na drakkar wikingów.

Jeśli drzemie w was prawdziwy rycerz, koniecznie trzeba zajrzeć do zbrojowni – można tam przymierzyć i dotknąć wszystkich prezentowanych eksponatów. Jeżeli wśród naszych pracowników są reprezentanci starszego pokolenia, z pewnością będą zachwyceni wycieczką śladami popularnego serialowego księdza – Ojca Mateusza.

Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć plany zdjęciowe oraz aktorów podczas pracy. Pozostaje więc tylko rezerwować noclegi w Boszkowie i odwiedzić to magiczne miejsce.

.

wynajem samochodów warszawa www.nowakuchnia.net.pl